InstytutMikroMakro-logotyp-wersja_B Fundacja „Instytut Mikromakro”
think-tank stawiający na popularyzację strategicznego myślenia o państwie, społeczeństwie i gospodarce zarówno w skali mikro – na poziomie lokalnej grupy działania, samorządu czy też firmy, jak w skali makro – na poziomie ogólnokrajowym i globalnym. „Programmamus futura” – oto nasze motto.

 

Partner strategiczny

Oracle

Oracle jest dostawcą kompleksowych rozwiązań informatycznych dla dowolnego rodzaju przedsiębiorstw iorganizacji. Od ponad 30 lat Korporacja Oracle cieszy się pozycją lidera w dziedzinie oprogramowania dozarządzania informacją, obsługuje na świecie ponad 390 tys. klientów. Firma zatrudnia ponad 115 tys.specjalistów, zaś jej roczny obrót wynosi 37,1 mld USD (w roku finansowym 2012). Serwery baz danych,oprogramowanie warstwy pośredniej oraz narzędzia i aplikacje biznesowe, jak również usługikonsultingowe, szkolenia i asysta techniczna oferowane są w 145 krajach na całym świecie. Oraclewspółpracuje z ponad 25 tysiącami firm partnerskich. Siedziba główna Korporacji znajduje się w RedwoodShores w Kalifornii. Na liście klientów Oracle znajdują się wszystkie firmy z listy Fortune 100. W styczniu2005r. Oracle połączył się z firmą PeopleSoft. Pod koniec styczniu 2006r. zakończył się proces łączenia zfirmą Siebel, dzięki czemu Oracle stał się największym na świecie dostawcą oprogramowania CRM,przeznaczonego do zarządzania kontaktami z klientem. W roku 2008 Oracle dokonał akwizycji firmy BEASystems, stając się największym dostawcą oprogramowania middleware. Dokonane niedawno połączeniez firmą Sun sprawiło, że Oracle wkroczył na nowy rynek – obszar sprzętu komputerowego. W 1992 r.powstała firma Oracle Polska. Obecnie zatrudnia ona prawie 500 osób i współpracuje z 300 firmamipartnerskimi, produkującymi oprogramowanie dla obsługi przedsiębiorstw. Aby móc dostarczyć odbiorcomrozwiązania kompleksowe i najlepsze pod względem technologicznym, Oracle ściśle współpracuje znajważniejszymi krajowymi i światowymi integratorami systemów IT.

Mecenas

Comarch

Comarch jest globalnym producentem rozwiązań informatycznych. Jako międzynarodowy integrator i twórca innowacyjnych systemów informatycznych dostarcza rozwiązania dla najważniejszych sektorów gospodarki. Comarch zakończył z sukcesem kilka tysięcy projektów wśród nich znalazły się realizacje dla: Komendy Głównej Policji, Wojska Polskiego, Inspektoratu Uzbrojenia oraz Izb Celnych. Comarch spełnia wysokie oczekiwania klientów z rynku krajowego i międzynarodowego. Dzięki ciągłemu doskonaleniu system zarządzania jakością Comarch uzyskał certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Comarch prowadzi prace badawczo-rozwojowe. W zakresie ciągłych innowacji opiera się na wykorzystaniu długoletniego doświadczenia, rozwijaniu zasobów ludzkich oraz na inwestycjach. Comarch posiada własne Data Center, które spełnia wszelkie restrykcyjne wymogi w zakresie bezpieczeństwa fizycznych systemów oraz poufności przetwarzanych danych. Comarch udostępnił wszechstronne rozwiązanie – Network Operations Center – będące miejscem pierwszej linii kontaktu dla naszych klientów, dostępnym przez 24 godziny na dobę przez wszystkie dni w roku.

Mecenas Łączności Zintegrowanej

Interactive Intelligence

Interactive Intelligence Group Inc. (Nasdaq: ININ) jest globalnym dostawcą rozwiązań i usług automatyzacji centrów obsługi klienta, komunikacji zunifikowanej oraz automatyzacji procesów biznesowych. Spółkom z branży energetycznej i bezpieczeństwa publicznego oferuje wyspecjalizowane rozwiązanie Konsoli Dyspozytorskiej, umożliwiające sprawne zarządzanie służbami terenowymi oraz efektywną realizację wszystkich zadań komunikacyjnych związanych ze stanowiskiem dyspozytora. Rozwiązanie integruje się również z systemami komunikacji radiowej, takimi jak Tetra.Interactive Intelligence zatrudnia ok. 1400 osób; główna siedziba znajduje się w Indianapolis w stanie Indiana w USA. Firma posiada oddziały w Ameryce Północnej i Łacińskiej, w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji Mniejszej; centrala europejska jest zlokalizowana w Slough w Anglii. Strona internetowa Interactive Intelligence: www.inin.com/pl.

Partnerzy merytoryczni

Asseco Polska
Asseco Poland SA (ACP) jest największą spółką informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jako międzynarodowy integrator IT, spółka jest ważnym graczem na europejskim rynku producentów oprogramowania. Asseco Poland SA skupia się na produkcji i rozwoju innowacyjnego oprogramowania. Buduje i wdraża scentralizowane, kompleksowe systemy informatyczne dla sektora bankowego czy instytucji ubezpieczeniowych. Stworzyła dedykowane systemy dla administracji publicznej, m.in. dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Oferta spółki skierowana jest także do branży energetycznej, telekomunikacji, służby zdrowia, samorządów lokalnych, rolnictwa i służb mundurowych oraz organizacji i instytucji międzynarodowych. Szerokie i udokumentowane kompetencje w zakresie rozwiązań ERP i Business Intelligence pokrywają wszystkie sektory gospodarki dopełniając ofertę produktową Asseco Poland SA. Asseco Poland SA jest liderem międzynarodowej Grupy Asseco: Asseco Central Europe (Czechy, Słowacja, Węgry), Asseco South Eastern Europe (Bałkany, Turcja), Asseco DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria), Asseco South Western Europe (Hiszpania, Portugalia, Francja, Włochy), Asseco Northern Europe (Skandynawia, kraje bałtyckie). Poprzez swoje spółki z izraelskiej grupy informatycznej Formula Systems, Asseco Poland S.A. wkroczyło także na światowe rynki (m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Australia). W grudniu 2011 r. Grupa Asseco zatrudniała ponad 14.000 osób, w tym ok. 4.500 pracowników w Polsce.

EY

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych. Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl

CompFort Meridian Polska

Firma CompFort Meridian Polska Sp. z o.o., z większościowym udziałem kapitału holenderskiego, działa na rynku polskim od 1 stycznia 1990 r. Firma zatrudnia ponad 130 osób. W roku 2012 obroty firmy wyniosły ponad 91 milionów złotych. CompFort Meridian Polska zajmuje się dostarczaniem rozwiązań, które mają na celu pomóc przedsiębiorstwom efektywnie wykorzystywać ich systemy informatyczne, tak aby były one zawsze dostępne, bezpieczne i odpowiednio zarządzane. Firma kieruje swoją ofertę do dużych i średnich przedsiębiorstw działających we wszystkich sektorach polskiej gospodarki, m.in. telekomunikacji, bankowości, ubezpieczeniach, górnictwie, przemyśle paliwowym oraz instytucjach sektora publicznego.

Reprezentujemy na rynku polskim najlepszych światowych producentów oprogramowania: np. BMC Software, Symantec, Serena Software, Check Point Software Technologies, Micro Focus czy Imperva.

Firma jest również autoryzowanym partnerem IBM w zakresie systemów OS/390 i DB2 (Solution Provider). Zagadnieniami związanymi z tą częścią oferty zajmuje się oddział firmy w Łodzi, zatrudniający wysokiej klasy specjalistów w tej dziedzinie. Więcej informacji o CompFort Meridian Polska można znaleźć pod adresem: www.compfort.pl.

Kapsch Telematic Services Sp. z o.o.
Kapsch Telematic Services Sp. z o.o. należy do Grupy Kapsch, międzynarodowego dostawcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu telematyki transportu. Firma koncentruje się głównie na tworzeniu i dostarczaniu elektronicznych systemów poboru opłat drogowych (ETC) oraz na ich obsłudze
technicznej i komercyjnej. Kapsch jest również jednym ze światowych liderów rynku technologii zarządzania i kontroli ruchu oraz dostawcą rozwiązań miejskich z zakresu elektronicznego dostępu do stref i zarządzania parkowaniem. Do tej pory spółki grupy Kapsch zrealizowały projekty w 43 krajach na 5 kontynentach, dostarczając ponad 70 miliony urządzeń pokładowych (OBU). Kapsch ma swoją siedzibę główną w Wiedniu oraz biura i przedstawicielstwa w 33 krajach na świecie. W Polsce jest obecny od 1991 roku. Firma Kapsch Telematic Services Poland powstała w lutym 2010 roku. Od listopada 2010 realizuje kontrakt na zaprojektowanie, budowę, uruchomienie i zarządzanie elektronicznym systemem poboru opłat drogowych viaTOLL, który został uruchomiony w lipcu 2011 roku.

SAP Polska
SAP jest liderem światowego i polskiego rynku aplikacji biznesowych. Rozwiązania SAP pozwalają firmom, instytucjom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać informacje w celu zdobycia przewagi konkurencyjnej. Oprogramowanie SAP jest wykorzystywane od Sali
posiedzeń zarządu po zaplecze magazynu i pracę w terenie, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych. Z aplikacji i usług SAP korzysta ponad 238 000 klientów w ponad 120 krajach świata. 63% wszystkich transakcji na świecie ma
styczność z systemami SAP. W Polsce liczba klientów SAP wynosi ponad 1,5 tys. organizacji biznesowych i publicznych. Więcej informacji o SAP można znaleźć pod adresem www.sap.com i www.sap.pl.

Motorola

Motorola Solutions jest producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Oferta firmy obejmuje cyfrowe systemy radiowe TETRA, radiotelefony w paśmie licencjonowanym i nielicencjonowanym, sieci bezprzewodowe WLAN, czytniki kodów kreskowych i RFID, komputery mobilne, aplikacje i usługi. Najwyższej klasy innowacyjne technologie firmy Motorola wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Jesteśmy dumni, że nasze produkty wykorzystywane są w operacjach mobilnych różnego typu, jak również dbają o bezpieczeństwo i ochronę obywateli na całym świecie. Ufając wieloletniej inwencji i doświadczeniu we wprowadzaniu innowacji nasi klienci polegają na dostarczanych przez nas usługach i rozwiązaniach. Więcej informacji o ofercie Motorola Solutions dostępnych jest na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

Partnerzy wspierający

Astri PolskaAstri Polska Sp. z o.o. jest spółką typu joint venture pomiędzy największym europejskim koncernem przemysłu kosmicznego – ASTRIUM oraz wiodącą polską jednostką naukową – Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Naszą misją jest promowanie i aktywne uczestniczenie w rozwoju aplikacji oraz technologii kosmicznych i satelitarnych we współpracy z największymi polskimi i międzynarodowymi instytucjami przemysłu kosmicznego, włączając liczne publiczne oraz prywatne organizacje związane z technologiami satelitarnymi i kosmicznymi. Astri Polska specjalizuje się w tworzeniu i świadczeniu usług zintegrowanych, łączących satelitarne technologie nawigacyjne, komunikacyjne oraz obserwacji Ziemi. Głównymi obszarami działania są:

 • Internet Satelitarny
 • Zobrazowania Satelitarne
 • Aplikacje i usługi wspierające zarządzanie kryzysowe
 • Monitoring strategiczny
 • Rolnictwo precyzyjne
 • Astri Polska uczestniczy również w szeregu projektów badawczo-rozwojowych w tym bierze udział w sześciu projektach Komisji Europejskiej: Framework Programme 7 (FP7).

  INDRA SISTEMAS

  INDRA SISTEMAS to największy hiszpański koncern informatycznym i jeden z liderów rynku IT w Europie i Ameryce Łacińskiej. Firma zatrudnia 42000 pracowników w 128 krajach. Dochód w 2012 roku wyniósł 3 miliardy Euro. Oferta Indry obejmuje sześć obszarów: Bezpieczeństwo, Transport, Energetyka, Telekomunikacja, Finanse i ubezpieczenia, Administracja publiczna i opieka zdrowotna. Światowy sukces obrazują poniższe dane:

  • 8 na 10 wiodących hiszpańskich instytucji finansowych używa technologii Indry.
  • Z rozwiązań Indry korzysta 140 zakładów użyteczności publicznej na świecie.
  • Jedna trzecia ruchu lotniczego na świecie zarządzana jest w oparciu o technologie firmy. Bezpieczeństwo lotnisk m.in. w Madrycie, Barcelonie i na Gibraltarze opiera się na systemach koncernu.
  • Systemy biletowe Indry wykorzystuje m.in. metro w Madrycie, Barcelonie, Paryżu, Szanghaju, Atenach i Santiago de Chile.
  • Indra realizuje system monitoringu dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. Firma montuje monitoring wizyjny i system informacji dla pasażerów w środkach transportu publicznego oraz system monitorowania potoków pasażerskich.Wraz z Alcatelem kończy budowę krajowego systemu bezpieczeństwa morskiego dla Urzędu Morskiego w Gdyni. Operatorzy systemu będą monitorować w czasie rzeczywistym warunki morskie oraz meteo w portach i na morzu i wykrywać położenie statków, co umożliwi wczesne ostrzeganie o zagrożeniach. System jest zintegrowany z centrum zarządzania kryzysowego, celem ułatwienia akcji ratunkowych.

Ten post dostępny jest także w języku: angielski